HC403VRC-KD + SAM5
Control body | Daylight Harvest | Dip-Switch
FEATURES
- Plug&play: Detached Version with daylight harvest
- 3 in 1: Tri-level +daylight harvest + 1-10V output
- Simple: Daylight, detection range and holdtime configuration via Dip-Switch
ANWENDUNGEN
- For round shape luminaire with a height of up to 6m
- Office / Meeting rooms
- Schools / Classroom
Produktinformationen "HC403VRC-KD + SAM5"
HC403VRC-KD + SAM5 is a HF sensor with tri-level dimming control, featuring daylight monitoring and remote Control capabilities. It supports 1-10V dimming control with relay output and accommodates a maximum loading capacity of 1000VA capacitive.
| Anschlusstyp: | RJ12 |
|---|---|
| Betriebsspannung: | 120-277 VAC |
| Detektionsverfahren: | Mikrowellensensor (MW) |
| Detektionswinkel: | 30° - 150° |
| Eigenschaften: | Korridorfunktion, Tageslichtsteuerung |
| Einbauöffnung: | 4.2000 mm |
| HF Betriebsfrequenz (Ghz): | 5.8Ghz+/-75MHz |
| Human Centric Lightning (HCL): | Nein |
| IP-Schutzart: | IP20 |
| Inbetriebnahme-Methoden: | DIP-Schalter |
| Installationstyp: | Einbau |
| Korridorfunktion: | Ja |
| Lagertemperatur: | 50 °C |
| Max. Luftfeuchtigkeit: | 90 % |
| Maximale Montagehöhe: | 6.0000 m |
| Min. Lagertemperatur: | -20 °C |
| Min. Luftfeuchtigkeit: | 10 % |
| Montagehöhe: | Low-bay |
| Produktbreite: | 48.0000 mm |
| Produktgewicht: | 64.0000 g |
| Produkthöhe: | 27.5000 mm |
| Produktlänge: | 95.0000 mm |
| Scheinleistung: | 400.0000 VA |
| Spannungsart: | AC |
| Tageslichtsteuerung: | Ja |
| Taster Eingänge: | 0 |
| Umgebungstemperatur max.: | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min.: | -20 °C |
| Wirkleistung: | 120.0000 W |
| Zhaga: | Nein |
Datenblätter
Produktdatenblatt: hc403vrc-kd-sam5.pdf
Anmelden
FIND OUT MORE ABOUT OUR PRODUCTS
Hytronik offers a wide variety of different products for every application. If you would like to learn more about our product families and the full range of our offerings, you can find our Hytronik portfolio catalogues here.
Get the Catalogues & Brochures