HC403VRC-KD + SAM5
Control body | Daylight Harvest | Dip-Switch
CARACTERÍSTICAS
- Plug&play: Detached Version with daylight harvest
- 3 in 1: Tri-level +daylight harvest + 1-10V output
- Simple: Daylight, detection range and holdtime configuration via Dip-Switch
APLICACIONES
- For round shape luminaire with a height of up to 6m
- Office / Meeting rooms
- Schools / Classroom
Información sobre el producto "HC403VRC-KD + SAM5"
HC403VRC-KD + SAM5 is a HF sensor with tri-level dimming control, featuring daylight monitoring and remote Control capabilities. It supports 1-10V dimming control with relay output and accommodates a maximum loading capacity of 1000VA capacitive.
| Altura del producto: | 27.5000 mm |
|---|---|
| Altura de montaje: | Low-bay |
| Altura máxima de montaje: | 6.0000 m |
| Anchura del producto: | 48.0000 mm |
| Aprovechamiento de luz diurna: | Sí |
| Carga capacitiva: | 400.0000 VA |
| Carga resistiva: | 120.0000 W |
| Distancia entre orificios de montaje: | 4.2000 mm |
| Entrada de pulsador: | 0 |
| Funcionalidades de control: | Regulación por luz natural, Tri-nivel (Función pasillo) |
| Grado de protección IP: | IP20 |
| HF Frecuencia de operación (Ghz): | 5.8Ghz+/-75MHz |
| Human Centric Lightning (HCL): | No |
| Humedad máx: | 90 % |
| Humedad mín: | 10 % |
| Longitud del producto: | 95.0000 mm |
| Métodos de detección: | Microondas HF (MW) |
| Métodos de puesta en marcha: | Selectores DIP-switch |
| Peso del producto: | 64.0000 g |
| Temperatura ambiente máx.: | 60 °C |
| Temperatura ambiente mín.: | -20 °C |
| Temperatura de almacenamiento max. : | 50 °C |
| Temperatura de almacenamiento min. : | -20 °C |
| Tipo de conector: | RJ12 |
| Tipo de montaje: | Para integrar |
| Tri-nivel (Función pasillo): | Sí |
| Voltaje de entrada: | AC |
| Voltaje de operación: | 120-277 VAC |
| Zhaga: | No |
| Ángulo de detección: | 30° - 150° |
Fichas técnicas
Ficha técnica del producto: hc403vrc-kd-sam5.pdf
Iniciar sesión
FIND OUT MORE ABOUT OUR PRODUCTS
Hytronik offers a wide variety of different products for every application. If you would like to learn more about our product families and the full range of our offerings, you can find our Hytronik portfolio catalogues here.
Get the Catalogues & Brochures